Co ciekawego czytać w listopadzie ? Zapowiedzi premier książkowych od wydawnictw i recenzja dla praktyków medytacji.

Dzień dobry. 

Macie już plany czytelnicze na listopad ? Jeżeli tak, to zapraszam do dyskusji w komentarzach. Natomiast, jeżeli chcecie jeszcze je uzupełnić, to zapraszam do zapoznania się z premierami na listopad i resztą wpisu. Wiele osób powinno znaleźć tu coś dla siebie. Opisy premier pochodzą od wydawnictw. Będzie ciekawie, obiecuje 😈💭 


Zapowiedzi premier na listopad 



                                  Książka ukaże się 18 listopada nakładem Wydawnictwa Muza 💥

W „Homo biologicus” autor udowadnia, że nawet nasze dążenia do wolności są uwarunkowane przez biologię.  Badania mechanizmu uzależnień i chorób psychicznych pod kierownictwem Pier-Vincenzo Piazzy pozwoliły na sformułowanie nowego podejścia do leczenia zespołu Downa, schizofrenii i uzależnienia od THC. W książce autor poddaje analizie nasze myślenie o chorobach cywilizacyjnych XXI wieku, czyli otyłości i uzależnienia od używek. Zwraca uwagę, że o legalności poszczególnych substancji nie decyduje ich wpływ na nasze zdrowie, a uwarunkowania społeczne. Dozwolone są te, po których zachowanie człowieka jest społecznie akceptowalne. Przykładowo: zakazane opiaty i kannabinoidy zbyt rozleniwiają, a brak ambicji jest niepożądany w naszych społeczeństwach nastawionych na rozwój i produktywność... Światem rządzi biologia! 🌏
 


Nowość od Katarzyny Bondy - '' miłość czyni dobrym '' 


Książka ukaże się 25 listopada nakładem Wydawnictwa Muza 💥

Główny bohater powieści, Daniel Skalski, szybko zdaje sobie sprawę, że pracując legalnie, nie będzie w stanie wieść luksusowego życia, o jakim marzy. W poszukiwaniu łatwego zarobku schodzi więc na drogę przestępczą. Pierwsza okazja nadarza się, gdy jego urokowi ulega Gabrysia  pracownica banku. To ona zdradza mu, że czeki są weryfikowane tylko raz na pół roku. Dzięki niej poznaje też słabe elementy zabezpieczania papierów wartościowych. 


Skalski najpierw okrada przedstawicieli firm handlowych w Polsce, a potem rozpoczyna działania na skalę międzynarodową, obracając milionami dolarów. W otoczeniu Skalskiego pojawiają się liczni oszuści i fałszerze. Odtąd jego życie to nakręcająca się spirala kłamstw i intryg, które zniszczą niejedno życie…



Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Muza 

Data premiery: 12 listopada 

Gujana Francuska: fascynująca, choć powszechnie pomijana. Dawna kraina niewolnictwa i kolonii karnych, obecnie część Francji i Unii Europejskiej w Ameryce Południowej. Ziemia plemiennych kultur, z której startują rakiety kosmiczne. Miejsce równie nieprzystępne, co zdumiewające. Nagradzany reporter Tomasz Owsiany przedstawia portret tego niezwykłego kawałka świata w książce „Kraj naprawdę i na niby. Reportaże z Gujany Francuskiej”

⛺ To brawurowa opowieść o świecie, którego nie znamy. Pięknym i trudnym zarazem. Świecie, w którym kolonialna przeszłość i neokolonialna teraźniejszość pozostają źródłem napięć.
💥Ogromny talent reporterski Owsianego pozwolił mu pokazać Gujanę widzianą oczyma jej mieszkańców, także w miejscach zamkniętych i powszechnie niedostępnych. Autor stworzył pierwszą na polskim rynku obszerną publikację poświęconą Gujanie Francuskiej.
🗿 „Kraj naprawdę i na niby” to efekt prawie pięciomiesięcznej, samotnej podróży, podczas której reporter badał realia życia poszczególnych grup etnicznych oraz zgłębiał problemy dotykające obecnie Gujanę Francuską.


Premiera : 25 listopada 2020

Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Czarna Owca 🐑🐑

„Teorie spiskowe są jak bluszcz, Vásquez, czepiają się czegokolwiek, by móc się rozrastać, i rozrastają się dopóki, dopóty nie usunie się tego, co je podtrzymuje”.

W środę 9 kwietnia 2014 roku podczas włamania do muzeum Jorge Eliecera Gaitana – kolumbijskiego męża stanu zamordowanego ponad pół wieku temu – zostaje ujęty mężczyzna. Tylko Juan Gabriel Vásquez wie, kim tak naprawdę jest zatrzymany Carlos Carballo: ogarniętym obsesją człowiekiem, który nie cofnie się przed niczym. I jednym z nielicznych, którzy wydają się znać prawdę na temat nie tylko śmierci Gaitana, lecz także morderstwa sprzed stu lat, które rozpędziło błędne koło kolumbijskiej przemocy.

Vásquez na przekór władzy, pamięci i faktom, odkrywa przed czytelnikami opowieść skrywaną w mrokach historii. Polityczne zbrodnie przeplatają się z okrutnym terrorem narcos, a rzeczywiste i urojone relacje łączą się ze sobą w skomplikowanym, wielowątkowym śledztwie. Kształt ruin to porywający thriller o poszukiwaniu prawdy, która zdaniem wielu powinna pozostać ukryta.

Juan Gabriel Vásquez – kolumbijski pisarz, dziennikarz i tłumacz urodzony w 1972 roku w Bogocie. Jego książki przetłumaczono na dwadzieścia sześć języków i wydano w czterdziestu krajach. Jest laureatem licznych wyróżnień literackich, m.in. English Pen Award 2012 za Hałas spadających rzeczy, nagrody Hiszpańskiej Akademii Królewskiej za Reputacje czy Nagrody Rogera Caillois, otrzymanej wcześniej przez m.in. Mario Vargasa Llosę, za całokształt twórczości. W 2019 roku Kształt ruin znalazł się w ścisłym finale Międzynarodowej Nagrody Bookera.

Książka już dostępna w przedsprzedaży: https://linkd.pl/d4ru

Premiera : 12 listopada 2020

Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Czarna Owca 🐑🐑


Przeszłość upomni się o niego po raz ostatni.

Zielonogórskie lato przerywa kolejna zbrodnia. Prokurator Brunon Kotelski zostaje bestialsko okaleczony i zamordowany. W tym samym czasie komisarz Igor Brudny otrzymuje pamiątkę z przeszłości.

Pod nieobecność emerytowanego inspektora Romualda Czarneckiego sprawę przejmuje prokurator Arleta Winnicka. Zainscenizowane miejsce zbrodni, wybór ofiary i brak śladów nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Morderca jest brutalny, nieprzewidywalny i świetnie panuje nad sytuacją. Bardzo szybko daje śledczym do zrozumienia, że żadne z nich nie może czuć się bezpieczne. Szykuje się najtrudniejsza sprawa w ich karierze.

Brudny, zdeterminowany, by uratować przyjaciół i raz na zawsze zostawić przeszłość za sobą, podejmuje wyzwanie. Finałowy pojedynek dopiero się rozpoczyna.



Data premiery: 25 listopada
Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Sensus 💥💥

Nieskuteczne rady

„Uwierz w siebie”, „poznaj siebie”, „bądź pewny siebie, a…” – zdobędziesz w życiu wszystko, czego chcesz, ludzie będą robić to, czego od nich oczekujesz, będziesz bogaty i spełniony. Kto wie, może nawet sięgniesz po władzę polityczną albo duchową i powiedziesz za sobą tłumy? Ludzie lubią wiedzieć, że podążają za kimś, kto wie, co robi, wie, jak to zrobić, i nie miewa niepotrzebnych wątpliwości. Ale to się nie wydarzy. Nie tak działa pewność siebie.

Prawdziwa pewność siebie

Osoba pewna siebie taką się stworzyła. Akceptuje się i zna swoją wartość. Ma zdolność autorefleksji i potrafi w oparciu o fakty ocenić swoje mocne i słabe strony. Traktuje pewność siebie jako drogę do osobistego szczęścia i zawodowego sukcesu. Zarządza swoimi emocjami i zachowaniami, jest empatyczna i potrafi wpływać na siebie i innych. Jest wrażliwa bez użalania się i asertywna bez arogancji. Wychodzi poza własną przeszłość i ponad modele rodzinne i kulturowe.

Jak ją w sobie wypracować?

W swojej najnowszej książce doktor Mateusz Grzesiak zabierze Cię w podróż do prawdziwej pewności siebie. Takiej, której można się nauczyć i o którą warto się postarać, ponieważ da Ci możliwości pozwalające na samorealizację i wielowymiarowy rozwój. 



Recenzja książki '' Kurs medytacji. 21 dni praktyki rozwijającej świadomość


,, Kiedy mówię: żyjcie niebezpiecznie, chodzi mi o to, żebyście nie żyli życiem opartym na zwykłym poważaniu - na tym, że jesteście burmistrzem miasta, albo członkiem korporacji. To nie jest życie - gdy wszystko układa się znakomicie, po prostu to obserwujecie, umieracie i nic się nie dzieje. Obserwujcie: można zmarnować całe życie dla zwyczajnych, prozaicznych rzeczy '🧘🧘'.

Książka autorstwa Osho '' Kurs medytacji. 21 dni praktyki rozwijającej świadomość ☯️☯️'' miała swoją premierę we wrześniu i ukazała się nakładem wydawnictwa czarna owca. Obecnie w europie i w naszym kraju medytacja, joga i inne praktyki z szeroko pojętego wschodu zyskują na popularności. Bardzo często wynika to z faktu, że mają świetny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne przede wszystkim. Z własnego ( co prawda nie długiego) doświadczenia mogę napisać, że medytacja ułatwia mi zaśnięcie, zrelaksowanie się po ciężkim dniu i w pewien sposób oczyszczenie głowy, myśli, które wieczorem zawsze napływają w dużych ilościach. Żyjemy w czasie, gdzie stres jest wręcz gigantyczny nie tylko ze względu na bardzo szybki tryb życia, ale również na obecną pandemię i strach o rodzinę, czy miejsce pracy i tego czy następnego dnia nie obudzimy się bez środków do życia. Medytacja pozwala nam stopniowo zagłębić się w siebie i skupić się na tym co jest dla nas bardzo ważne. Jest wiele rodzajów medytacji, jak również jogi - warto spróbować i dowiedzieć się czy jest to coś dla nas, czy jednak nie. Według mnie opisywana książka jest bardzo dobrym uzupełnieniem mojej obecnej wiedzy na temat medytacji i jednocześnie wprowadzeniem dla osób, które wcześniej z medytacją nie miały styczności. Znajdziemy tu zarówno rozważania na temat miłości, relaksu, strachu, dojrzałości, akceptacji siebie i tego co nas otacza. Według mnie zasłużona ocena, tej lektury to 7️⃣/🔟

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Homo Biologicus, czyli jak za pomocą biologii wyjaśnić otaczający nas świat

Mroczna strona socialmediów w książce Jarona Laniera - ,, Dziesięć powodów, dla których powinieneś natychmiast usunąć swoje konta z mediów społecznościowych ''

Recenzja przedpremierowa '' Cyberpunk. Odrodzenie '' Andrzeja Ziemiańskiego, czyli nowoczesność w odcieniach przeplatana w odcieniach Scifi i kryminału.